KONTAKT - Poznań, Plac Bernardyński 1A/1

Noc Szkoleń w Kontakcie

 

PROGRAM NOCY SZKOLEŃ W KONTAKCIE

 


Poniedziałek 12.03.2018

pokaż opisy


17:30-19:00 !Indefinido, manos arriba! prowadzenie Monika Rzepecka sala 13

?Quién mató a Pedro?- Na zajęciach przeprowadzimy śledztwo, aby odkryć kto jest winny. Sąsiedzi ofiary przygotują alibi, a policja przeprowadzi wnikliwe przesłuchania. Na koniec przygotujemy raport z opisem przebiegu zdarzeń. Czy winny jest wśród nas?

Zajęcia skierowane do osób, które uczyły się już (lub zaczęły się uczyć) Pretérito Indefinido.


19:00-20:00 Lekcja języka hiszpańskiego od podstaw prowadzenie Monika Rzepecka sala 6

Zawsze marzyłeś o tym żeby rozpocząć naukę języka hiszpańskiego? Przyjdź na lekcję od podstaw i sprawdź, czy zakochasz się w tym języku. Poznacie podstawowe słowa i zwroty, zobaczycie jak wyglądają zajęcia w grupie i zrozumiecie dlaczego ten język ma tylu miłośników. A stąd już tylko krok do rozpoczęcia regularnej nauki!


Wtorek 13.03.2018

pokaż opisy


19:00-20:00 Diferencias entre los verbos ser y estar – prowadzenie w języku hiszpańskim Tatiana Gonzalez Ferraro sala 22

Poprawne użycie czasowników „ser” i „estar” zazwyczaj stwarza problem dla osób uczących się języka hiszpańskiego. Zapraszamy Was na warsztaty językowe, na których skoncentrujemy się na omówieniu i wyjaśnieniu tych zagadnień. Przećwiczymy te czasowniki  w praktyce poprzez konwersacje oparte na rozmówkach codziennych.


Środa 14.03.2018

pokaż opisy


19:00-20:00 Fonetyka francuska, czyli: Czy to prawda, że połowy liter w słowach nie wymawiamy, a pozostałe czytamy inaczej? Sala 9

Nie od dziś mówi się, że w języku francuskim nie czytamy połowy liter, a pozostałe czytamy inaczej. Chcesz się dowiedzieć, czy to prawda? Przyjdź na nasz warsztat.

Dużo (beaucoup) rad i przykładów, jak być we francuskim bardziej Ę, Ą.


Czwartek 15.03.2018

pokaż opisy


19:00-20:30 Mity i fakty o winie – krótki wstęp do winiarstwa Dobra i Wino (ul. Za Bramką 1)

Bilety w cenie 50zł  do zakupu w sekretariacie szkoły

Któż z nas nie stał przed półką w sklepie zdezorientowany, może lekko zdenerwowany próbując wybrać wino?  Czy kierować się wyglądem etykiety, kolorem butelki, a może zasłyszanymi opiniami, że wina francuskie są kwaśne, dlatego lepiej kupić chilijskie. Z drugiej strony utarły się pewne przekonania: im wino starsze tym lepsze, wino z zakrętką jest tanie i gorsze niż to zamknięte korkiem, wina białe do ryb, a czerwone do mięs. Warsztat z podstaw wiedzy o winie i obalenie mitów dotyczących win!


Piątek 16.03.2018

pokaż opisy


17:00-18:00Angielske czasowniki modalne, czyli co twoi przyjaciele mogą, a czego im nie wolno robić. prowadzenie: Lucija Možek sala 15

Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty, podczas których dowiesz się, jak używać angielskich czasowników modalnych.

Dlaczego powinieneś wziąć w nich udział? Przede wszystkim pomożemy ci zaprzyjaźnić się z angielską gramatyką oraz pokażemy, jak ją stosować w sytuacjach rodem z codziennego życia. Nie pozwól, by ta okazja przemknęła ci koło nosa! Mamy nadzieję, że zdecydujesz się przyjść i miło spędzisz czas, ucząc się nowych rzeczy!


17:00-18:30  Jak wyglądać atrakcyjnie w oczach Hiszpanów? prowadzenie Magdalena Charczuk sala 13

Zastanawiasz się jak skomplementować daną osobę w języku hiszpańskim? Dzięki temu warsztatowi zabłyśniesz w oczach Hiszpanki/Hiszpana. W czasie warsztatów nauczymy się przydatnych zwrotów do opisu wyglądu zewnętrznego osób.

Warsztat na poziomie A2


17:00-18:00 Kurde balans! – krótka przygoda z powiedzeniami w j. francuskim sala 12

Zapraszamy na krótką przygodę z powiedzeniami w języku francuskim. Przedstawimy najważniejsze powiedzenia, które wciąż są na czasie (très branchè) i czynią z nas (prawie Francuzów).

19:20-20:20  Rozgadaj się z nami - gry i zabawy z języka angielskiego poziom B1/B2 prowadzenie Jolanta Grzebinoga sala 11

Znasz angielski, potrafisz pisać i czytać w tym języku, ale panicznie się boisz mówić? Na tych warsztatach przełamiesz barierę mówienia w języku obcym. Wykorzystamy do tego towarzyskie gry planszowe: sowa, tell the truth, tell a lie.

Cel: przełamanie barier językowych, integracja z uczestnikami, nauka poprzez zabawę (nawet dla dorosłych).

Warsztat na poziomie B1/B2


Sobota 17.03.2018

pokaż opisy


17:00-18:00 Espresso, nie Expresso prowadzenie Zuzanna Janasik sala 13

Wiesz, że zwyczaj picia kawy narodził się prawdopodobnie w Turcji w XVI wieku? Karol II Stuart w 1675 kazał zamknąć wszystkie kawiarnie, uważając je za "akademie buntu", a pierwsza otwarta w Warszawie kawiarnia z XVIII w. zbankrutowała bo Warszawiacy nie chcieli pić kawy w miejscach publicznych?

Jaka jest różnica miedzy espresso a tzw. "americano"? Dlaczego we Włoszech płaci się różne ceny za kawę w kawiarni w zależności od tego, gdzie się ją spożywa i jakie jest faux paus kawowe, którego Włosi Wam nie wybaczą?

Te i inne ciekawostki będzie można odkryć podczas warsztatów ......

Un caffe', per favore!

17:00-18:30 Rozgrzewka przed FCE – przygotowanie do egzaminu ustnego prowadzenie Jolanta Grzebinoga sala 11

Przymierzasz się do Cambridge First Certificate? Każda chwila się liczy, więc nie przegap okazji i przyjdź na intensywny trening do ustnej części egzaminu. Jak wygląda egzamin? Dowiesz się z krótkiej części teoretycznej, a następnie przećwiczysz poszczególne części.


18:45-20:15 Rozgrzewka przed CAE – przygotowanie do egzaminu ustnego prowadzenie Jolanta Grzebinoga sala 11

Przymierzasz się do Certyfikatu z Advanced English? Każda chwila się liczy, więc nie przegap okazji i przyjdź na intensywny trening do ustnej części egzaminu. Jak wygląda egzamin? Dowiesz się z krótkiej części teoretycznej, a następnie przećwiczysz poszczególne części.

 

Zapisy na wydarzenia: https://eventon.click/organizator/cjo-kontakt/

Na zakończenie Nocy Szkoleń zapraszamy wszystkich do Nova Piwiarnia (ul. Ratajczaka 32), gdzie wspólnie będziemy obchodzić Dzień Świętego Patryka. Nie zabraknie zielonego piwa oraz szklaneczki irlandzkiej whiskey.

 

TAGI:

kursynowości
uczymy od 2000 roku
małe grupy
dopasowany poziom
bezpłatny test i rozmowa
centrum egzaminacyjne
26 własnych sal
centrum Poznania
rowerem na kurs