KONTAKT - Poznań, Plac Bernardyński 1A/1

Dni Kultury Anglojęzycznej

DNI KULTURY ANGLOJĘZYCZNEJ
z okazji 20-tych urodzin KONTAKT CJO

16-19.11.2020

Wszystkie wydarzenia prowadzone są online. Nie zwlekaj- liczba miejsc jest ograniczona. WYDARZENIA BEZPŁATNE. Do udziału potrzebujesz jedynie komputer, tablet lub smartfon podłączony do Internetu.

Zapisy:
https://eventon.click/organizator/cjo-kontakt/

 

PONIEDZIAŁEK 16.11.2020


10:00-11:00 “The immigrants’ American dream” – prezentacja w języku angielskim

Pojęcie „American dream” nie jest nikomu obce: wyjechać za ocean gdzie wszystko wydaje się być piękne, wręcz idealne, pełne możliwości. Tak samo myśleli imigranci w XIX wieku, kiedy to wyjeżdżali do Ameryki. A co ich tak naprawdę czekało? Na pewno nie ten „american dream” o którym tak marzyli: między innymi dyskryminacja i ubóstwo. Niniejsza prezentacja jest przeglądem okresu, w którym wielu Europejczyków zdecydowało się opuścić swoją ojczyznę i rozpocząć nowe, lepsze lub gorsze życie. Porozmawiamy między innymi o migracjach, Ellis Island, kamienicach i kinie, oraz o tym, jak Stany Zjednoczone rosły w czasie.

Prowadzenie w j. angielskim: Marzia Chilese – stypendystka programu Erasmus+


16:00-17:00 Time (Inception): a visual way of understanding verb tenses – warsztaty językowe w języku angielskim

Ten warsztat skierowany jest do wszystkich osób, które uczyły się lub są w trakcie nauki czasów  języka angielskiego, jednak nadal mają trudności z prawidłowym ich zastosowaniem Będziemy pracować nad czasami: past perfect, past simple, past continuous; present perfect, present simple, present continuous; future simple, future continuous.

Warsztaty dla słuchaczy od poziomu B1+

Prowadzenie w j. angielskim: Alice Passuello – stypendystka programu Erasmus+


17:30-18:30  Food for Thought - Quiz o jedzeniu z przymrużeniem oka

Znasz angielskie słownictwo związane z jedzeniem? Niestraszna Ci jego pisownia, wymowa
i dodatkowe znaczenia? Wiesz co nieco o jedzeniu w USA, w Wielkiej Brytanii, Kanadzie czy Australii?
A może masz intuicję i potrafisz szybko klikać prawidłowe odpowiedzi? Weź udział w naszym quizie! Oprócz komputera, przygotuj telefon z dostępem do Internetu, szybkie palce i entuzjazm! Na zwycięzcę czeka nagroda!

Quiz dla słuchaczy od poziomu A2

Prowadzenie w j. polskim: Joanna Jakubowska – Lektorka CJO Kontakt


19:30-20:30 "U.K. - on a budget!" - visiting England on a budget, a short but comprehensive travel guide – prezentacja w języku angielskim

Planujesz wyjechać do Anglii? To ta prezentacja jest właśnie dla Ciebie! Będziemy rozmawiać o wszystkim co powinieneś/powinnaś wiedzieć przed wycieczką do Wielkiej Brytanii, kiedy pojechać, gdzie się zatrzymać, co zobaczyć, czym się poruszać kiedy masz ograniczony budżet, jak bezpiecznie zwiedzać, a nawet jak poznać miejscowych i stać się jednym z nich!

Prowadzenie w j. angielskim: Alice Passuello – stypendystka programu Erasmus+

 

WTOREK 17.11.2020


16:30-17:30 Musically English: intonation of how to improve your speaking without learning one more single word – warsztaty językowe

Ten warsztat ma na celu poprawę umiejętności konwersacyjnych w języku angielskim poprzez skupienie się na intonacji: ważne JAK ludzie mówią a nie to, co mówią.

Warsztaty dla słuchaczy od poziomu B1+

Prowadzenie w j. angielskim: Alice Passuello – stypendystka programu Erasmus+


18:00-19:00 Przyimki znienawidzone – warsztat językowy

Fall IN love WITH prepositions -  poćwiczymy znienawidzone przez wielu przyimki oraz poznamy bardzo praktyczne wyrażenia, które bez nich nie zadziałają.

Warsztaty dla słuchaczy od poziomu A2-B1

Prowadzenie w j. polskim: Katarzyna Wierzbicka-Rejzdrowicz – Lektorka CJO Kontakt

19:30-20:30 Brzmij naturalnie! Co nieco o zbitkach językowych- warsztat językowy

Nauka języka obcego nie należy do najłatwiejszych. Uczenie pojedynczych słówek i gramatyki nie przynosi wyczekiwanych rezultatów? Ale jest coś, co pomaga nam lepiej komunikować się w języku obcym, w każdym języku obcym... Zbitki językowe/ kolokacje to świetny sposób na wzbogacenie słownictwa i bardziej efektywną komunikację.

Warsztaty dla słuchaczy od poziomu B1+

Prowadzenie w j. polskim: Adrian Ksycki – Lektor CJO Kontakt

 

ŚRODA 18.11.2020


10:00-11:00 Kanada? A co mnie to obchodzi? – prezentacja w j. angielskim

W Polsce, Kanada jest państwem, o którym niemal wszyscy zapominają. ALE! Większość nie wie, że popełnia największy błąd w swoim życiu, ponieważ ten kraj jest bardzo interesujący! Na przykład: czy wiedzieliście, że będąc jednym z najsłodszych, najmilszych i największych krajów na świecie, Kanada nadal prowadzi wojnę z Danią? Czy to prawda, że Kanadyjczycy przepraszają za wszystko, co robią? A przede wszystkim, czy wiecie, że Kanada to wbrew pozorom nie to samo co USA? Nie bądź jak większość i dowiedz się więcej o ciekawostkach, języku i historii tego niesamowitego państwa w trakcie naszego spotkania! A, jeszcze coś. Prowadząca zdradzi Wam, dlaczego Justin Trudeau nie jest najlepszym premierem na świecie. Brzmi dobrze, prawda?

Prowadzenie w j. angielskim: Olga Musiał – lektorka CJO Kontakt

16:00-17:00 Mind your Manners! - Forms and structures of politeness in English – warsztat językowy w j. angielskim 

Warsztaty są dla wszystkich tych, którzy potrafią mówić po angielsku, ale chcieliby podszkolić swoje umiejętności komunikacyjne i uniknąć niewygodnych sytuacji. Dowiesz się kiedy używać czasowników modalnych, intonacji oraz częstych wyrażeń wykorzystywanych do tego, aby powiedzieć coś niebezpośrednio lub bardziej uprzejmie.

Warsztaty dla słuchaczy od poziomu B2

Prowadzenie w j. angielskim: Alice Passuello – stypendystka programu Erasmus+


17:15-18:15  Food and language - How food influences the way we talk – prezentacja w języku angielskim

Czy wiesz, że jedzenie ma realny wpływ na język? Czy wiedziałeś/aś o tym, że niektóre współcześnie używane angielskie słowa i wyrażenia pochodzą ze starożytnych słów związanych właśnie z jedzeniem? Poza tym, czy wiedziałeś o tym, że poza samym językiem, jedzenie jest kluczowym czynnikiem mającym wpływ na nasze postrzeganie innych społeczeństw? I nie mowa tu o angielskich wyrażeniach idiomatycznych. Podczas tego wykładu przyjrzymy się, jak jedzenie wpłynęło i nadal wpływa na nasze codzienne rozmowy, ale także poprawi Twoje słownictwo i ogólną znajomość angielskiego poprzez rozpatrywanie w szerszym kontekście jedzenia w kręgu społecznym i jego skutkach.

Prowadzenie w j. angielskim: Francesca Catani – stypendystka programu Erasmus+

 

CZWARTEK 19.11.2020


16:30-17:30  A literary map of the UK. A journey through time and space – prezentacja w języku angielskim

Ten wykład jest idealny dla wszystkich tych, którzy tęsknią za podróżami a zwłaszcza dla tych, którzy chcieliby odwiedzić jedne z najbardziej znanych miejsc w Wielkiej Brytanii (ale nie tylko) za pomocą literatury. Począwszy od średniowiecznej Anglii, będziemy przesuwać się w górę i w dół na mapie tworząc interaktywną, literacką trasę, która pozwoli nam odwiedzić Anglię, Walię, Szkocję i Irlandię oczami niektórych z naszych ulubionych angielskich postaci wszech czasów. Jeśli jesteś fanem literatury angielskiej lub po prostu chciałbyś się dowiedzieć o niej więcej, to właśnie ten wykład jest dla Ciebie. Analizowanie i porównywanie dzieł autorów w różnych czasach i miejscach to okazja do nabycia nowych umiejętności językowych!

Prowadzenie w j. angielskim: Francesca Catani – stypendystka programu Erasmus+


18:00-19:00 Yes, your Majesty! -- everything you didn't know about the British Royal Family – prezentacja w języku angielskim

Interesuje Cię Wielka Brytania i brytyjska rodzina królewska? Ta prezentacja zatem jest dla Ciebie. Są najsłynniejszą rodziną na świecie, ale niewiele osób wie o ich życiu, niecodziennych zwyczajach czy surowych zasadach. W tej prezentacji dowiesz się wszystkiego o monarchii brytyjskiej od podstaw, między innymi: co oznacza bycie królową; poznasz zasady, których musi przestrzegać Rodzina Królewska, jak również odkryjesz reguły, do których Ty musisz się stosować, jeśli będziesz mieć kiedykolwiek szansę spotkać ich na żywo!

Prowadzenie w j. angielskim: Alice Passuello – stypendystka programu Erasmus+


19:30-20:30 Time (Inception): a visual way of understanding verb tenses – warsztaty językowe w języku angielskim

Ten warsztat skierowany jest do wszystkich osób, które uczyły się lub są w trakcie nauki czasów  języka angielskiego, jednak nadal mają trudności z prawidłowym ich zastosowaniem. Będziemy pracować nad czasami: past perfect, past simple, past continuous; present perfect, present simple, present continuous; future simple, future continuous.

Warsztaty dla słuchaczy od poziomu B1+

Prowadzenie w j. angielskim: Alice Passuello – stypendystka programu Erasmus+

TAGI:

nowości
uczymy od 2000 roku
małe grupy
dopasowany poziom
bezpłatny test i rozmowa
centrum egzaminacyjne
26 własnych sal
centrum Poznania
rowerem na kurs

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/server706591/ftp/migracja/cjo.pl/admin/hfuywt3457h2fugere6w4t7q23grfe/_website/_templates/top_pl.tpl.php:1) in Unknown on line 0