dołącz do nas na Facebooku
Zobacz również: Kontakt
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, aby otrzymywać nasz Newsletter.
Strona główna » Wybierz swój język »

Niemiecki

Dlaczego warto uczyć się niemieckiego?

  • Jego znajomość, jako oficjalnego języka UE, ułatwi Ci kontakt z mieszkańcami Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Królestwa Liechtenstein, Luxemburga, a także północnych Włoch, wschodniej Belgii i wschodniej Francji. 
  • Wyjazd na ferie zimowe w Alpy nie będzie Ci już straszny, sam dokonasz rezerwacji hotelu, kupisz karnet na przejazdy kolejką, a wakacyjne podróże ubarwi zwiedzanie zamków w  Bawarii oraz wyprawa na Łęgi Naddunajskie.
  •  Od SPA w Kołobrzegu, przez agroturystykę na Kujawach, po pensjonat na Krupówkach, znajomość języka niemieckiego jest jedną z niezbędnych umiejętności wymaganych od pracowników branży turystycznej. To właśnie nasi zachodni sąsiedzi stanowią największą i najważniejszą grupę turystów w Polsce!
  • Twoja firma będzie mogła z łatwością nawiązać partnerskie stosunki handlowe z firmami niemieckimi, które reprezentują trzecie największe społeczeństwo industrialne na świecie oraz jednego z najistotniejszych światowych eksporterów. To ważne, zwłaszcza w „przeddzień” planowanego na 2011 rok otwarcia dla Polaków niemieckiego rynku pracy.
  •  Dzięki znajomości niemieckiego nareszcie będziesz mieć bezpośredni dostęp do ogólnoświatowych badań naukowych ze wszystkich dziedzin współczesnej nauki! Może Cię to zdziwi, lecz język ten zajmuje drugie miejsce w dziedzinie publikacji naukowych, dlatego aż 40% naukowców w USA, a aż 70% w Polsce i na Węgrzech rekomenduje swoim studentom naukę języka niemieckiego.
  •  Marzysz o spędzeniu semestru na uczelni w Berlinie, Münster czy Poczdamie? Nauka niemieckiego ułatwi Ci wyjazd w ramach stypendium Socrates- Erasmus oraz pozwoli podjąć rozwojowy staż lub praktyki.
  • Znając niemiecki otwierasz sobie drzwi do jednej z najbogatszych kultur europejskich - do poezji Goethego, charakterystycznego pióra Kafki, geniuszu Mozarta, barokowych fug Bacha, romantycznych symfonii Beethovena, psychoanalizy Freuda, teorii Nietzschego, wzorów Einsteina, dramatów Brechta, klimatycznych filmów Herzoga czy rockowo – metalowych tekstów grupy Rammstein.
  • Grupy na różnych poziomach zaawansowania czekają na Ciebie, a nasi germaniści pomogą Ci przełamać barierę w mówieniu, przygotują Cię do posługiwania się niemieckim na co dzień, a jeśli zechcesz pomogą zdobyć międzynarodowy certyfikat.

 

 

Zobacz również

 

► ZWYCIĘZCA plebiscytu na SZKOŁĘ WARTĄ POLECENIA '2014
► w TRÓJCE NAJLEPSZYCH SZKÓŁ
w POZNANIU 

► ZWYCIĘZCA rankingu poznańskich szkół Magazynu Stud.

 

 

Wybierz swój język