dołącz do nas na Facebooku
Zobacz również: Kontakt
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, aby otrzymywać nasz Newsletter.
Strona główna » Wybierz swój język »

Rosyjski

Dlaczego warto uczyć się rosyjskiego?

 

 • Językiem rosyjskim posługuje się ok. 250-300 mln ludzi, w tym dla 145 mln jest pierwszym językiem, a ponadto pełni funkcję urzędowego w samej Rosji, Kazachstanie, Kirgistanie, na Białorusi, Naddniestrzu, Gagauzji, Abchazji i Osetii Południowej oraz jest jednym z oficjalnych języków ONZ.
 • Miejsca, w których możemy posługiwać się tym językiem są niebywale zróżnicowane kulturowo, etnicznie i geograficznie, są więc „smacznym kąskiem” dla wszystkich poszukujących nowych wrażeń. Znajomość rosyjskiego ułatwi Ci swobodne poruszanie się wśród znaków pisanych cyrylicą.
 • Będziesz cieszyć się wyjątkową otwartością i gościnnością wschodnich narodów, które już przy pierwszej wizycie zechcą częstować Cię kawiorem, blinami, herbatą z samowara, kwasem chlebowym i oczywiście tradycyjną wódką, która podobno najłatwiej rozwiązuje języki.
 • Będziesz mógł zapłacić za wstęp na Kreml lub do Ermitażu nawet kilkanaście razy mniej, gdy kupisz bilet po rosyjsku, a nie po angielsku.
 • Będziesz mógł ubiegać się o pracę na najwyższych stanowiskach w dużych koncernach, gdzie wciąż brakuje specjalistów, a pracują w nich prawie wyłącznie obcokrajowcy, w tym spora liczba Polaków.
 • Tereny na wschód od polskiej granicy to ogromny rynek zbytu dla wielu naszych firm produkcyjnych, stąd rosnące zapotrzebowanie na handlowców, menedżerów czy specjalistów od marketingu mówiących po rosyjsku.
 • Gdy rozpoczniesz przygodę z rosyjskim urzeknie Cię jego melodyjność i znajome brzmienie i dość szybko okaże się, że jego wymowa i gramatyka są dla Ciebie proste, a rozumienie ze słuchu nie sprawia problemów.
 • Z całą pewnością nie umknie Twojej uwadze, że nauka języka to również obcowanie z niezwykle barwną naturą, kulturą i tradycją: historią caratu, kozackimi opowieściami, wciąż brzmiącymi hasłami rewolucji, wspaniałością cerkiewnej kopuły, żywiołem Teatru Bolszoj, symboliką Placu Czerwonego, białymi nocami nad Newą, z syberyjskim chłodem i subtropikalnym klimatem Krymu.
 • Bez problemu zrozumiesz i zaśpiewasz ulubioną piosenkę Okudżawy i Wysockiego, przeczytasz wreszcie Dostojewskiego, Tołstoja czy Puszkina w oryginale.
 • Bariera językowa nareszcie nie będzie przeszkodą w realizacji marzeń i planów, np. o podróży Koleją Transsyberyjską.
 • Mamy dla Ciebie grupy rosyjskie na różnych poziomach zaawansowania. Nieważne czy chcesz zacząć naukę od podstaw, czy prowadzić konwersacje na zaawansowanym poziomie - nasza rusycystka Zosia ze wschodnim temperamentem, na pewno pomoże Ci zakochać się w melodii i kulturze tego języka.

 

 

Zobacz również

 

► ZWYCIĘZCA plebiscytu na SZKOŁĘ WARTĄ POLECENIA '2014
► w TRÓJCE NAJLEPSZYCH SZKÓŁ
w POZNANIU 

► ZWYCIĘZCA rankingu poznańskich szkół Magazynu Stud.

 

 

Wybierz swój język